Lekarz kierujący poradnią: lek. Joanna Sowińska – specjalista chorób oczu
Placówka jest nowoczesną, wysokospecjalistyczną poradnią dla dzieci i dorosłych.
Zajmuje się:
W ramach świadczeń ambulatoryjnych wykonujemy u niemowląt przy podejrzeniu niedrożności zabiegi płukania i sondowania dróg łzowych . U osób dorosłych drobne zabiegi w znieczuleniu miejscowym (usunięcie zmian z przedniego odcinka oka np.: gradówek, guzków powiek o różnej etiologii itp.).
Poradnia Leczenia Zeza i Gabinet ortoptyczno-pleoptyczny zajmują się kompleksowo leczeniem zeza i niedowidzeń u dzieci i dorosłych.
Ambulatoryjnie wykonywane są zabiegi rehabilitujące widzenie (ortoptyczno-pleoptyczne):
Porady lekarskie i zabiegi lecznicze dostępne są również w godzinach popołudniowych.
Wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego.
W Poradni Okulistycznej obejmujemy opieką dzieci przedwcześnie urodzone do pełnego unaczynienia siatkówki lub pojawienia się wyraźnej regresji choroby (po 40. tygodniu wieku skorygowanego) lub powstania wskazań do terapii. Badania kończy się, jeżeli stwierdza się unaczynienie siatkówki w strefie III oraz brak cech ROP w strefie I i II. Według konsensusu, opracowanego przez lekarzy Neonatologów i Sekcję Okulistyki Dziecięcej, badaniu powinny podlegać wcześniaki urodzone
≤ 33. tygodnia wieku ciążowego, z urodzeniową masą ciała ≤ 1800 g oraz wcześniaki urodzone powyżej 33. tyg. i z masą powyżej 1800 g z niewydolnością naczyniowo - oddechową, niskim przyrostem masy ciała i innymi patologiami wcześniactwa, które neonatolog kwalifikuje do badania ze względu na stan ogólny i wysokie ryzyko ROP.
Rekomendowany jest czas pierwszego badania w 4 tygodniu wieku chronologicznego.
Dalsze kontrole są uzależnione od stanu klinicznego stwierdzonego na dnie oka przez konsultującego lekarza okulistę.
INFORMACJA OGÓLNA:
Do poradni specjalistycznej wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub z innej poradni specjalistycznej (wypis ze szpitala nie jest skierowaniem do poradni).
Bardzo prosimy o wcześniejsze odwoływanie umówionych wizyt, w przypadku gdy pacjent nie może dotrzeć na wizytę. Dzięki temu zostaną skrócone kolejki pacjentów oczekujących na wizytę do specjalistów.
Każdą wizytę można odwołać:
- telefonicznie, w godzinach 8.00 - 14.00 – należy sprawdzić numer telefonu do odpowiedniej poradni;
- osobiście - przy okienku rejestracji danej poradni;
- wysyłając SMS na numer telefonu 512 735 589, w treści należy podać dane pacjenta, nazwę poradni, nazwisko lekarza oraz termin wyznaczonej wizyty.