Otwarcie "Siłowni pod chmurką" dla Oddziału psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej

29.04.2021

Pandemia i związane z nią ograniczenia dotykają wszystkich. To jednak szczególnie ciężki czas dla pacjentów, którzy tygodniami lub miesiącami przebywają w szpitalu i nie mogą spotkać się z najbliższymi. W tej grupie chorych znajdują się także dzieci i młodzież leczeni na oddziałach psychiatrycznych. To z myślą właśnie o nich Coffeedesk ufundował „Siłownię pod chmurką”, której montaż na naszym szpitalnym patio właśnie dobiegł końca. Dziś dyrektor szpitala Łukasz Tyszler i przedstawiciel Coffeedesk, w obecności beneficjentów-pacjentów Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej oraz zespołu pracowników tego oddziału, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania jej do użytkowania. Nasi podopieczni mogli wreszcie skorzystać z siłowni „pod chmurką”, choć piękna pogoda sprawiła, że w rzeczywistości uczynili to w pełnych promieniach wiosennego słońca. Dzieci i nastolatkowie mogli spróbować własnych sił na siedmiu urządzeniach, wśród których znalazły się m.in. biegacz, orbitrek, wioślarz, surfer czy kompaktowe drabinki i poręcze. Przez blisko godzinę, pod czujnym okiem pielęgniarek, dzieci mogły korzystać z pachnących jeszcze nowością urządzeń i dobrodziejstw ruchu na świeżym powietrzu.
A ruch to przecież zdrowie - każdy wie! Aktywność na świeżym powietrzu pozwala utrzymać nie tylko dobrą formę fizyczną, ale ma też istotny wpływ na psychikę, co jest szczególnie ważne w przypadku osób ze schorzeniami psychicznymi. Nawet umiarkowana aktywność fizyczna przyczynia się do wzrostu poziomu endorfin wytwarzanych przez organizm, a tym samym ma przełożenie na lepsze samopoczucie pacjentów. Ruch i ćwiczenia fizyczne pomagają im radzić sobie z trudnymi emocjami, mają też istotne znaczenie w aktywizacji pacjentów z zaburzeniami depresyjnymi czy psychotycznymi, takimi jak schizofrenie, na które młodzież także choruje.
Nasz Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej jest jedynym tego typu miejscem w regionie, w którym hospitalizowane są dzieci i młodzież do 18 roku życia. Przyjmuje pacjentów nie tylko z województwa zachodniopomorskiego, lecz także z zachodniej części województwa pomorskiego oraz z województwa lubuskiego. Każdego roku pomoc jest tu udzielana ponad 400 pacjentom. Od początku tego roku na oddziale hospitalizowano już blisko 100 pacjentów z depresjami, zaburzeniami odżywiania i po próbach samobójczych. Leczenie trwa tu zwykle około trzech, czterech tygodni zdarzają się jednak chorzy, którzy specjalistycznej opieki wymagają przez kilka miesięcy. Ostatnią „rekordzistką” była 14-letnia dziewczynka, która spędziła u nas na oddziale ponad 5 miesięcy...
Dzięki środkom przekazanym przez firmę Coffeedesk nasi pacjenci, podczas wielotygodniowego leczenia, będą mogli korzystać z dobrodziejstw ruchu na świeżym powietrzu, pokonując na stacjonarnych urządzeniach kolejne kilometry w drodze po zdrowie fizyczne i psychiczne.
Za wsparcie i przede wszystkim radosne uśmiechy pacjentów serdecznie naszym fantastycznym Darczyńcom DZIĘKUJEMY

« powrót

Proszę wybrać budynek, najeżdzając kursorem na mapie

adresy

Szpital
ul. Mączna 4, 70-780 Szczecin
Centrala tel. 91 880 6250
tel. 91 880 6200
fax 91 880 6203
Poradnie przy ul. Św. Wojciecha
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
tel. 91 880 6086
Rejestracja tel. 91 880 6008
Opieka psychiatryczna i Leczenie Uzależnień
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
Rejestracja tel. 91 880 6092, 91 880 6113
Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
ul. Św. Wojciecha 7, 70-410 Szczecin
Rejestracja tel. 91 880 6032
Szpital Zdroje Szpital Zdroje

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny
Zakład Opieki Zdrowotnej “ZDROJE”

ul. Mączna 4
70-780 Szczecin

tel. 91 88 06 250 tel. 91 88 06 200
Strona używa cookies Dowiedź się więcej