Na ten niezwykły i magiczny dzień, 6 grudnia, z niecierpliwością i utęsknieniem czeka każde dziecko.
Co roku staramy się, aby wszyscy pacjenci spędzili go radośnie i choć na chwilę oderwali się od szpitalnej codzienności.
Chcielibyśmy, aby w ten szczególny dzień św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów odwiedził dzieci, które muszą pozostać w szpitalnych salach.
Szpital „Zdroje” otrzymał kolejną w tym roku darowiznę od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem nowoczesna aparatura medyczna trafiła na Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Wśród 12 przekazanych urządzeń największym wsparciem pracy tego wysokospecjalistycznego oddziału jest System Zarządzania Temperaturą Arctic Sun 5000, który umożliwia prowadzenie hipotermii leczniczej u noworodków oraz przyłóżkowy aparat RTG.