Szanowni Państwo,
trwa akcja „Podwójna Moc Pomagania”, której beneficjentem jest nasza placówka.
Grupa Santander Bank Polska, w odpowiedzi na wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, szczególnie dotkniętych w czasie pandemii, przeznaczyła 1 mln zł na wsparcie 16 polskich szpitali z oddziałami psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Kolejny 1 milion złotych przekaże, podwajając dobrowolne wpłaty w zbiórce charytatywnej „Podwójna Moc Pomagania”.
Z przyjemnością informujemy, że już od soboty 1 maja wznowione zostają w naszej placówce porody rodzinne - przyszłe mamy znów będą mogły wspólnie z bliską osobą dzielić radość i szczęście towarzyszące narodzinom potomka. Zaostrzone procedury dotyczące środków ochrony i zachowań na bloku porodowym nadal jednak obowiązują. Podczas przyjęcia do szpitala osoba towarzysząca wypełnia ankietę epidemiologiczną. Przez cały czas pobytu w szpitalu musi mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos, rękawiczki oraz fartuch ochronny.
Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka, najważniejsze święto wszytskich Dzieci. Tego dnia chcielibyśmy obdarować wszystkich małych pacjentów drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy pacjenci wszytskich Oddziałów Dziecięcych spędzą ten dzień radośnie i choć na chwilę uda im się zapomnieć o chorobie i stresie związanym z pobytem w szpitalnej sali.
Pandemia i związane z nią ograniczenia dotykają wszystkich. To jednak szczególnie ciężki czas dla pacjentów, którzy tygodniami lub miesiącami przebywają w szpitalu i nie mogą spotkać się z najbliższymi. W tej grupie chorych znajdują się także dzieci i młodzież leczeni na oddziałach psychiatrycznych. To z myślą właśnie o nich Coffeedesk ufundował „Siłownię pod chmurką”, której montaż na naszym szpitalnym patio właśnie dobiegł końca.
Nasi specjaliści od lat wdrażają nowe formy leczenia i terapii, które mogą pomóc pacjentom z chorobami psychicznymi. Niestety, pandemia i związane z nią obostrzenia uniemożliwiają realizację wielu projektów integrujących i aktywizujących tę społeczność. A z miesiąca na miesiąc potrzebujących pomocy i wsparcia psychicznego przybywa. Stąd pomysł wyjścia z terapią na zewnątrz, do pierwszego takiego w regionie szpitalnego ogrodu terapeutycznego, który właśnie powstaje w naszym szpitalu.