Deklaracja Dyrektora SPSZOZ "Zdroje"

DEKLARACJA DYREKTORA
Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje”

1. Mając świadomość znaczenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych przetwarzanych w SPSZOZ „Zdroje” zapewniam, że podejmowane działania dążą do:
1) zapewnienia bezpieczeństwa zasobów informacyjnych, w tym szczególnie bezpieczeństwa przetwarzanych danych osobowych,
2) przetwarzania danych osobowych z godnością i poszanowaniem praw i wolności osób, których dane dotyczą,
3) zminimalizowania ryzyka naruszenia praw i wolności osób, których dane dotyczą.

2. Uwzględniając stan wiedzy technicznej, charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania oraz ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie wystąpienia i wadze zagrożenia wdrożono odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu zapewnienia odpowiedniego stopnia bezpieczeństwa.

3. Bezpieczeństwo przetwarzania rozumie się jako część całościowego systemu zarządzania, oparta na podejściu wynikającym z ryzyka, odnosząca się do ustanawiania, wdrażania, eksploatacji, monitorowania, utrzymywania i doskonalenia działań.

4. W celu udokumentowania przedmiotowych zasad w SPSZOZ „Zdroje” opracowano i wdrożono:

DOKUMENTY BEZPIECZEŃSTWA PRZETWARZANIA
I OCHRONY PRYWATNOŚCI

jako jeden ze środków o charakterze organizacyjnym, za pomocą którego SPS ZOZ „Zdroje” wykazuje zgodność przetwarzania danych osobowych z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

5. Postanowienia zawarte w dokumentach obowiązują wszystkie osoby zatrudnione w SPSZOZ „Zdroje”, mające dostęp do danych, informacji podlegającej ochronie [w tym odpowiednio: w związku z wykonywaniem zadań, pełnioną funkcją, realizacją umowy, obowiązków pracowniczych, bądź zadań zleconych przez lub na rzecz w SPSZOZ „Zdroje”], bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, wymiar czasu oraz zajmowane stanowisko.

6. Bezpieczeństwo przetwarzania danych w SPSZOZ „Zdroje” to ciągły proces, a nie stan. Podejście procesowe do zarządzania bezpieczeństwem jest powszechnie obowiązującym standardem, którego celem jest osiągnięcie coraz wyższej efektywności prowadzonych działań, poprzez ciągłe doskonalenie i zachowanie szczególnej staranności w realizacji przedsięwzięć dotyczących ochrony interesów osób, których dane dotyczą.

Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego
Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje”
dr n. med. Łukasz Tyszler

Szczecin,dn. 25.05.2018r.