Oddział Chirurgii Dziecięcej, Ortopedii i Urologii z Pododdziałem Centrum Leczenia Oparzeń

Zobacz mapę

Pawilon 20, II piętro

Lekarz kierujący oddziałem: lek. Ireneusz Pudło – specjalista chirurgii dziecięcej
Pielęgniarka oddziałowa: Danuta Powała

E-mail: chirurgia@szpitaldzieciecy.pl

Opis działalności:

Oddział posiada 60 łóżek (z 14 łóżkami w części pooperacyjenej i 6 łóżkami w Centrum Leczenia Oparzeń).

W ramach działalności planowej prowadzimy diagnostykę i leczenie operacyjne schorzeń chirurgicznych (w tym chirurgii noworodka), urologicznych, ortopedycznych i następstw urazów narządu ruchu. Część operacji wykonujemy techniką laparoskopową, cystoskopową  (w tym zabiegów z użyciem lasera) i torakoskopową. Świadczymy usługi z zakresu ortopedii dziecięcej w tym diagnostykę i operacje rekonstrukcyjne wykonywane techniką artroskopową z zastosowaniem implantów. Bezpieczeństwo pooperacyjne zapewnia leczonym dzieciom 14 łóżkowy oddział intensywnego nadzoru pooperacyjnego. Posiadamy sprzęt diagnostyczny w postaci laparoskopu, cytoskopu, artroskopu, aparatu do badań urodynamicznych i zapewniamy całodobowy dostęp do pracowni RTG, TK i USG.

Ściśle współpracujemy z oddziałami: pediatrycznymi, Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka i Intensywnej Terapii Dziecięcej naszego Szpitala zapewniając dzieciom opiekę kompleksową. Oddział dysponuje nowoczesnymi salami z węzłem sanitarnym z możliwością całodobowego pobytu dla rodziców.

BLOK OPERACYJNY DLA DZIECI ORAZ PODODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII DLA DZIECI
Pawilon 20, I piętro

p.o. piel. koordynującej bloku operacyjnego: Beata Głoch
piel. koordynująca: Anna Sapkowska

Blok Operacyjny:

Pododdział Anestezjologii dla Dzieci:

PODODDZIAŁ CENTRUM LECZENIA OPARZEŃ
Pawilon 16, wejście B, piętro I

Pielęgniarz koordynujący: Jarosław Olszyna

Opis działalności:

Pododdział Centrum Leczenie Oparzeń powstał w 2011 roku z Mechanizmów Finansowych Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Swoją opieką otacza dzieci i młodzież do 18. roku życia. Dziecięca oparzeniówka jest wyposażona w cztery stanowiska chirurgiczne, a także w ramach oddziału funkcjonują dwa stanowiska intensywnej opieki oparzeniowej. Zarówno pacjenci jak i rodzice mogą skorzystać z opieki psychologa. Oddział zapewnia także nocleg w pierwszej dobie po przyjęciu dla rodziców spoza województwa.

Lokalizacja:

Sekretariat tel. 91 88 06 200