SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 25.01.2022 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00 i 17.00.

Serenadowe kąciki zabaw – głosujemy!

„Serenada dla dzieci” to ogólnopolska inicjatywa Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której organizowane są wyjątkowe kąciki zabaw dla dzieci w szpitalach oraz przychodniach zdrowia.

Szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat są bezpieczne i skuteczne!
Od 14 grudnia 2021 rodzice mogą rejestrować swoje dzieci na szczepienia w naszej placówce.
Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!

SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 07.12.2021 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00 i 17.00.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach / Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach’2021

Pamiętaj, że przeziębienie, grypa, COVID-19 to choroby wirusowe, a antybiotyki nie działają na wirusy, tylko na bakterie!

OGRANICZENIE ODWIEDZIN

W związku z dynamicznym rozwojem pandemii, od 18 listopada do odwołania, w szpitalu wprowadzone zostają ograniczenia w korzystaniu z uprawnień pacjentów do odwiedzin i dodatkowej opieki pielęgnacyjnej.

Profilaktyka raka piersi

Rak piersi to jeden z czołowych zabójców kobiet w Polsce. W początkowym okresie nie daje on żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.

SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 26.10.2021 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00 i 17.00.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie w SPSZOZ "Zdroje"

W sezonie grypowym 2021/2022 Ministerstwo Zdrowia przeprowadza bezpłatną akcję szczepień m.in. dla personelu medycznego, farmaceutów, nauczycieli, seniorów czy pensjonariuszy DPS-ów.

Komunikat nr 12 Ministra Zdrowia w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dawką przypominającą oraz dawką dodatkową uzupełniającą schemat podstawowy

Minister Zdrowia informuje, że mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej, rozpoczął się proces wystawiania skierowań do e-rejestracji na szczepienia dawką przypominającą dla wszystkich osób, które ukończyły 50 rok życia oraz pracowników ochrony zdrowia mających bezpośredni kontakt z pacjentem.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu

Szukasz pomocy medycznej w godzinach wieczornych i nocnych, w weekend lub święto? Zadzwoń na 800 137 200 i skorzystaj z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK).

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Działa na podobnych zasadach jak nocna i świąteczna opieka zdrowotna, z tą różnicą, że konsultacje udzielane są przez telefon. Dzięki niej łatwiej niż dotychczas otrzymasz niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych. W dodatku bez wychodzenia z domu, cyfrowo i wygodnie. Wystarczy, że zadzwonisz pod bezpłatny numer telefonu 800 137 200.

#SZCZEPIMYSIĘ

Zachęcam Państwa do szczepienia się przeciw COVID-19 .
Z uwagi na niepokojące doniesienia ze świata nieunikniona jest czwarta fala. Ostatnio pojawiają się nowe informacje o mutacji Delta, która ma być bardziej zakaźna i może powodować cięższy przebieg choroby niż inne warianty koronawirusa.

Szczepiąc się, myślimy również o innych – członkach naszych rodzin, przyjaciołach i znajomych, ale również nieznajomych spotkanych na ulicy czy w sklepie.

Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób uchronionych przed zarażeniem.

Razem możemy zwalczyć pandemię, uchronić przed COVID-19, ale też uratować komuś życie.

DOJAZD DO SZPITALA
  • W związku z zamknięciem przejazdu przez remontowane skrzyżowanie ulic Walecznych -Mączna -Pszenna, a tym samym utrudniony dojazd do kompleksu szpitalnego przy ul. Mącznej 4, przedstawiamy alternatywne dojazdy do głównej bramy szpitala.
SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 28.07.2021 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00, 17.00 i 19.00.

PRZEGLĄD I NAPRAWA APARATU RTG W PORADNI PRZY UL. WOJCIECHA

W dniu 30.06.2021 od godziny 11.00 w pracowni RTG przy ul. Św. Wojciecha 7 planowany jest przegląd i naprawa aparatu RTG. W związku z powyższym nie będzie możliwości wykonywania badań RTG. Przepraszamy za utrudnienia.

PODWÓJNA MOC POMAGANIA DLA ODDZIAŁÓW PSYCHIATRII DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Państwo,
trwa akcja „Podwójna Moc Pomagania”, której beneficjentem jest nasza placówka.
Grupa Santander Bank Polska, w odpowiedzi na wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, szczególnie dotkniętych w czasie pandemii, przeznaczyła 1 mln zł na wsparcie 16 polskich szpitali z oddziałami psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Kolejny 1 milion złotych przekaże, podwajając dobrowolne wpłaty w zbiórce charytatywnej „Podwójna Moc Pomagania”.

SZKOŁA RODZENIA

Zapraszamy przyszłych rodziców na bezpłatne zajęcia do Szkoły Rodzenia /Pawilon 1A/. Planowane rozpoczęcie zajęć - 22.06.2021 r., spotkania będą się odbywać we wtorki o godz. 15.00,  17.00 i 19.00.

Centrala tel. 91 880 6250
fax 91 880 6203
Rejestracja tel. 91 880 6008
Opieka psychiatryczna i Leczenie Uzależnień